VIII Bal Cieszyński już 14 stycznia

Z udziałem ponad 100 muzyków z Polski, Czech i Słowacji w „Domu Narodowym” 14 stycznia odbędzie się VIII Bal Cieszyński. Wydarzenie poprzedzi otwarty dla publiczności koncert kapel góralskich, w trakcie którego zbierane będą pieniądze na rzecz cieszyńskiego hospicjum. Organizowane przez Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” wydarzenie na stałe już wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie.

14 stycznia na deskach „Domu Narodowego” wystąpią kapele ludowe: „Nowina” z Jabłonkowa, „Kamraci z Błędowic”, „Torka” z Cieszyna oraz słowacka kapela „Smykena” z Ostrawy. W trakcie balu zatańczą i zaśpiewają: Zespół Regionalny „Błędowianie” z Hawierzowa Błędowic oraz Estrada Regionalna „Równica” z Ustronia. Początek balu zaplanowano na godz. 19.00.

Bal poprzedzi koncert kolęd organizowany w ramach VIII Przeglądu Kapel Karpackich, który odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.30 w kościele oo. Franciszkanów pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. ks. L. Szersznika. W koncercie udział weźmie kapela „Lipka” i „Nowina” z Jabłonkowa, Estrada Regionalna „Równica” z Ustronia oraz kapela „Smykna” z Ostrawy. W trakcie koncertu zbierane będą datki na rzecz cieszyńskiego hospicjum. Będzie to również okazja do zakupienia płyt CD występujących zespołów.

– To jest święto tańca, folkloru, tradycji i śpiewu. To jest wszystko to, co Śląsk Cieszyński może pokazać ze swojej skarbnicy – mówi o koncercie oraz balu Józef Swakoń, organizator, który zachęca wszystkich gości do przyjścia w strojach regionalnych.

Cena zaproszenia na bal wynosi 120 zł od osoby. Można je nabyć w kwiaciarni „Mariusz” przy ul. Kochanowskiego w Cieszynie, w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego przy ul. Strzelniczej 24 w Czeskim Cieszynie oraz zamówić telefonicznie pod nr telefonów: 33 852 43 56, +48 602 671 460 lub +420 608 556 915.

Comments are closed.